ŻŁOBEK
TARNOWO
PODGÓRNE

Tarnowo Podgórne, Szkolna 42b / tel. 730 818 088

W żłobku posiadamy 38 miejsc, dwie przestronne i jasne sale
z dużymi oknami i toaletą oraz do dyspozycji sensoryczny plac zabaw
z m.in. stołem błotnym czy naturalną ścieżką sensoryczną.RAMOWY PLAN DNIA

7:00-8:50 Schodzenie się dzieci, zabawy swobodne we wspólnej sali z wszystkimi dziećmi niepodzielonymi wiekowo
8:50-9:00 Prace porządkowe, czynności pielęgnacyjne, przygotowanie do śniadania
9:00-9:30 Śniadanie
9:30-10:30 Czynności pielęgnacyjne, higieniczne, zajęcia edukacyjne zintegrowane, wyzwalające aktywność dziecka w różnych strefach rozwoju na świeżym powietrzu lub w salach, zajęcia dodatkowe
10:30-11:00 Obiad I danie – zupa
11:00-13:00 Odpoczynek
13:00-13:30 Prace porządkowe, czynności pielęgnacyjne, przygotowanie do obiadu
13:30-14:00 Obiad II danie
14:00-15:00 Zajęcia edukacyjne zintegrowane, wyzwalające aktywność dziecka w różnych strefach rozwoju na świeżym powietrzu lub w salach, zajęcia dodatkowe, prace porządkowe, czynności pielęgnacyjne
15:00-15:10 Podwieczorek
15:20-17:00 Zabawy dowolne, spontaniczne i zorganizowane, realizowanie pomysłów dzieci, indywidualne kontakty z dziećmi,  rozchodzenie się dzieci


Żłobek w Tarnowie Podgórnym tworzy wyjątkowy zespół Cioć, które na pierwszym miejscu stawiają na kreatywność i twórczy rozwój dzieci.

W naszym żłobku, nie ma nudy! Każdy tydzień ma swój temat, brudne rączki i nóżki to już codzienność, podczas zajęć z ogromną dbałością Ciocie starają się rozwijać wszystkie zmysły dzieci, tworzyć niepowtarzalne zajęcia, tak aby każdy dzień był wyjątkowym
i radosnym przeżyciem dla każdego maluszka.


GRUPA LWIĄTEK

tworzy ją zespół trzech młodych energicznych Cioć, które każdego dnia rozwijają talenty dzieci, z ogromną czułością i zaangażowaniem dbają o swoje maluszki.


Ciocia Marysia

główny Opiekun grupy, pełna empatii i kreatywności Ciocia. Praca z dziećmi od zawsze była jej marzeniem, które przerodziło się w wielką pasję. Ciotka żłobkowa jak sama siebie nazwa od 5 lat spełnia się w opiece nad dziećmi, cały czas doszkalając się, żeby pomóc naszym maluchom w jak najlepszym poznawaniu świata. Ukończyła m.in. szkolenia z sensoplastyki, logopedii, czy bajkoterapii. Praca w żłobku sprawia Cioci Marysi wiele radości i satysfakcji, każdy nawet mały krok w rozwojowy dzieci traktuje jako własny sukces. Każdego dnia stara się, żeby naszym podopiecznym nie schodził uśmiech z twarzy.

Ciocia Marta

jest osobą bardzo żywą z ogromną dawką energii, którą każdego dnia przekazuje dzieciom. Uwielbia śpiewać i tańczyć wraz z dziećmi. Opiekę nad dziećmi zamieniła w swoją pasję. W pracy z dziećmi dopasowuje metody do indywidualnych potrzeb dziecka. Dbając o każdy detal stara się, aby dzieci czuły się komfortowo i bezpiecznie. Największą nagrodą i motywacją do dalszego działania jest uśmiech dzieci. W wolnym czasie uwielbia aktywności fizyczne, takie jak jazda na rowerze czy rolkach.

Ciocia Kamila

pełna energii i zaangażowania w prace z dziećmi, uwielbia śpiewać i prowadzić zajęcia umuzykalniające. Jej kontakt z dziećmi przepełniony jest miłością i zrozumieniem. Prywatnie mama trójki dzieci, z którymi uwielbia spędzać czas na świeżym powietrzu.


GRUPA TYGRYSKÓW

nasza starsza grupa dzieci, które są pod opieką trzech kreatywnych i czasem bardzo zwariowanych Cioć.:).


Ciocia Beti

Kierownik Placówki – motor napędowy żłobka! Ciocia z dużym poczuciem humoru, kochająca ludzi, dlatego kontakt z dziećmi jest przepełniony miłością i ogromnym szacunkiem. Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobyła pracując m.in.  w przedszkolu i żłobku na terenie Tarnowa Podgórnego. To chodzący wulkan energii z workiem pełnym pomysłów, kreatywność to jej drugie imię. Każdego malucha obdarza ciepłym uśmiechem i troską. Ciesząca się dużym zaufaniem Rodziców, których wspiera każdego dnia. Empatyczna i ciepła osoba. Prywatnie mama dwóch córek i żona kochającego męża. Motto życiowe Cioci Beti: ,, Uśmiech jest pięknem duszy”.

Ciocia Natalia

Główny Opiekun Grupy – Ciotka z pełną głową pomysłów! Podczas zajęć dzieci nie mogą narzekać na nudę. Opiekuńcza, wrażliwa i spostrzegawcza Ciocia szybko nawiązuje kontakt z dziećmi i Rodzicami. Bardzo kreatywna, z bogatą wyobraźnią, nie ma dla niej rzeczy niemożliwych do stworzenia podczas zajęć z dziećmi. Poranna gimnastyka z Ciocią Natalią powoduje u dzieci dobry humor od samego rana.
Prywatnie mama dwóch ślicznych córeczek Oliwii i Leny, aktywna społecznie: przez 5 lat Przewodnicząca Rady Rodziców, przez 18 lat członek Ochotniczej Straży Pożarnej. Interesuje się sportem, muzyką i tańcem.

Ciocia Agata

Kierownik ds. administracji żłobka – zawsze zorganizowania i konsekwentna, z dbałością o każdy szczegół dba o funkcjonowanie żłobka. Przy współpracy z Ciocią Natalią, współtworzy zajęcia dla naszych maluszków, dbając o dobry nastrój wśród dzieci. Ciocia uwielbiająca czytać książki z maluszkami i budować największe wieże z klocków. Zwolenniczka częstych spacerów i zabaw na sensorycznym placu.
Prywatnie: mama trójki dzieci, Patryka, Dawida i Martynki, w wolnej chwili uwielbia czytać książki i spędzać czas aktywnie na świeżym powietrzu.


CENNIK W ŻŁOBKU ŻYRAFY
obowiązujący od 1 stycznia 2024 roku

Czesne miesięczne za pobyt dziecka:
2050,00 zł

Dotacja z Gminy Tarnowo Podgórne:
750,00 zł
, dla dzieci posiadających aktualną kartę mieszkańca.

Opłata z tytułu wyżywienia:
– dieta podstawowa: 17,00 zł / dzień
– dieta bezmleczna / bezglutenowa / wegańska: 18,00 zł / dzień

Jednorazowa opłata wpisowa w wysokości 400,00 zł (płatna po 200,00 zł na semestr).

Od stycznia 2022 roku żłobek uczestniczy w programie rządowym „rodzinny kapitał opiekuńczy”, w ramach którego rodzicom przysługuje dofinansowanie na pokrycie opłaty za pobyt dziecka w żłobku w wysokości 400,00 zł miesięcznie. Szczegółowe informacje odnośnie programu, warunków przyznawania dofinansowania i procedury składania wniosków znajdują się na stronie: https://www.zus.pl/baza-wiedzy/biezace-wyjasnienia komorekmerytorycznych/swiadczenia/-/publisher/details/1/rodzinny-kapital-opiekunczy/3068250

NASZE PLACÓWKI:
ul. Lipowa 1, 62-069 Dąbrówka / tel. 577 404 888
ul. Ognik 1, 62-070 Dopiewiec / tel. 577 404 881
ul. Jodłowa 5, 62-045 Pniewy / tel. 577 404 316
ul. Wypoczynkowa 97, 62-080 Baranowo / tel. 575 404 881
ul. Szkolna 42b, 62-080 Tarnowo Podgórne / tel. 730 818 088

ŻŁOBEK ŻYRAFY!
Oferujemy wysokie standardy opieki oparte na miłości i uwadze, którą darzymy dzieci. Naszym priorytetem jest holistyczne podejście do rozwoju dziecka, dlatego ważny dla nas jest zarówno rozwój społeczny, dobra edukacja połączona z językiem angielskim, jak i bezpieczeństwo i higiena.
Napisz do nas i dołącz do Żyraf!