ŻŁOBEK
BARANOWO

Baranowo, Wypoczynkowa 97 / tel. 575 404 881RAMOWY PLAN DNIA

7:00-8:50 Schodzenie się dzieci, zabawy swobodne we wspólnej sali z wszystkimi dziećmi niepodzielonymi wiekowo
8:50-9:00 Prace porządkowe, czynności pielęgnacyjne, przygotowanie do śniadania
9:00-9:30 Śniadanie
9:30-10:30 Czynności pielęgnacyjne, higieniczne, zajęcia edukacyjne zintegrowane, wyzwalające aktywność dziecka w różnych strefach rozwoju na świeżym powietrzu lub w salach, zajęcia dodatkowe
10:30-11:00 Obiad I danie – zupa
11:00-13:00 Odpoczynek
13:00-13:30 Prace porządkowe, czynności pielęgnacyjne, przygotowanie do obiadu
13:30-14:00 Obiad II danie
14:00-15:00 Zajęcia edukacyjne zintegrowane, wyzwalające aktywność dziecka w różnych strefach rozwoju na świeżym powietrzu lub w salach, zajęcia dodatkowe, prace porządkowe, czynności pielęgnacyjne
15:00-15:10 Podwieczorek
15:20-17:00 Zabawy dowolne, spontaniczne i zorganizowane, realizowanie pomysłów dzieci, indywidualne kontakty z dziećmi,  rozchodzenie się dzieci


ZAJĘCIA DODATKOWE W ŻŁOBKU ŻYRAFY


EKO PONIEDZIAŁKI

W naszym żłobku nic się nie marnuje, w każdy poniedziałek odbywają się warsztaty ekologiczne, których celem jest wspólna nauka i zabawa. Tu powstają niepowtarzalne zabawki, grzechotki. To również czas by przybliżyć Naszym dzieciom pojęcie ekologii i dbania o środowisko.


SENSORYCZNE WTORKI I CZWARTKI

W każdy wtorek i czwartek odbywają się warsztaty sensoryczne, podczas których wspólnie z dziećmi odkrywamy skarby natury. Małe dziecko przeżywa podczas tworzenia radość, zadowolenie, które pobudzają go do dalszej zabawy zarówno formą jak i barwą a widoczne efekty własnej działalności motywują dzieci do dalszych poszukiwań własnej drogi artystycznej.


KULINARNE ŚRODY

Zajęcia te to fascynująca podróż do świata smaków, zapachów i kolorów. Dzięki tej zabawie wspieramy zdolności poznawcze zmysłów węchu, smaku, dotyku i wzroku.


MUZYCZNE PIĄTKI

Zajęcia odbywają się w ciągu dnia i są nierozłącznym elementem zabawy dla dzieci. Taniec i muzyka jest jedną z najbardziej naturalnych form ludzkiej aktywności, niosący z sobą wiele korzyści, zapewnia koordynację ruchową, wzmacnia ciało  oraz uczy koncentracji.


ZAJĘCIA LITERACKIE

Książki są bliskie Naszemu sercu, dlatego codziennie W naszym Żłobku w godzinach porannych czytamy książki.


JĘZYK ANGIELSKI

W każdy wtorek i czwartek odbywają się zajęcia z języka angielskiego mające na celu przygotować dzieci do dalszej nauki języka.


DOGOTERAPIA

Raz w miesiącu odwiedza Nas Ciocia z Jo-alpa, nasze dzieci uczą się bezpiecznego kontaktu z psem, przełamują lęk oraz uczą się wrażliwości i empatii oraz wspierają dzieci z zaburzeniami integracji sensorycznej.


Grupa BIEDRONKI


Ciocia Ania: Kierownik żłobka, Główny opiekun Grupy

 Motor napędowy placówki! Rozśpiewana Ciocia, którą słychać już na parkingu. Każdego dnia z ogromnym uśmiechem wita swoje maluszki, dając im duże pokłady energii, powodując uśmiech na twarzy u każdego dziecka. Ciocia Ania jest do zadań specjalnych w żłobku, pozwala dziecku na kreatywność, samodzielność i branie odpowiedzialności za własne działania. Pomaga budować kompetencje społeczne wśród dzieci, przy jednoczesnym podążaniu za talentami dziecka. Dzieci pod opieką Cioci Ani uczą się samodzielności, mycie rączek, zasuwanie krzesełka czy czynności higieniczne to żaden problem 😊

Ciocia Iwona

Kierownik ds. administracji – od samego początku współtworzy żłobek Żyrafy w Baranowie. Niezwykle skromna, opanowana i konsekwentna Ciocia, która z niespotykanym spokojem podchodzi do każdego dziecka. Dzięki temu, każdy maluszek, który rozpoczyna przygodę z żłobkiem czuje się bezpieczny. Przytulas Cioci Iwony potrafi zdziałać cuda! Wspólnie z Ciocią Anią, odpowiada za realizację zajęć w grupie. Prywatnie mama dwóch córek, w wolnej chwili uwielbia gry planszowe i jak sama siebie nazywa, jest kwiatkoholiczką.


Grupa PSZCZÓŁKI


Ciocia Renia – Opiekun grupy

w  pracy z dziećmi spełnia się od 10 lat, zawsze uśmiechnięta i chętna do pomocy. Ciocia od zadań plastycznych. Uwielbia dbać o rozwój dzieci na każdej płaszczyźnie, a efekty włożonej pracy są dla niej najlepszą nagrodą. W wolnym czasie spędza czas w ogrodzie oraz tworzy dekoracje i ozdoby.

Ciocia Kasia

Zawsze uśmiechnięta Ciocia, kochająca wspólną zabawę z dziećmi. Uwielbia opowiadać opowieści oraz przebierać się i zmieniać w niezwykłe postacie. Studentka psychologii, zawsze wynegocjuje zgodę między dziećmi. Uwielbia rymować, melodie ze zdań budować, ale to już można zaobserwować. Prywatnie kocha podróże oraz pasjonuje się fotografią.

Ciocia Weronika

Ciepła, skromna, pozytywnie nastawiona do pracy z dziećmi. Pogodna Ciocia, potrafiąca zapanować nad złymi emocjami, wrażliwa na krzywdę innych. Lubi kontakt z dziećmi, daje jej to radość i czerpie z tego pozytywne emocje. Uwielbia ruch na świeżym powietrzu, wycieczki rowerowe oraz zwierzęta, szczególnie pieski.


CENNIK W ŻŁOBKU ŻYRAFY
obowiązujący od 1 stycznia 2024 roku

Czesne miesięczne za pobyt dziecka:
2050,00 zł

Dotacja z Gminy Tarnowo Podgórne:
750,00 zł
, dla dzieci posiadających aktualną kartę mieszkańca.

Opłata z tytułu wyżywienia:
– dieta podstawowa: 17,00 zł / dzień
– dieta bezmleczna / bezglutenowa / wegańska: 18,00 zł / dzień

Jednorazowa opłata wpisowa w wysokości 400,00 zł (płatna po 200,00 zł na semestr).

Od stycznia 2022 roku żłobek uczestniczy w programie rządowym „rodzinny kapitał opiekuńczy”, w ramach którego rodzicom przysługuje dofinansowanie na pokrycie opłaty za pobyt dziecka w żłobku w wysokości 400,00 zł miesięcznie. Szczegółowe informacje odnośnie programu, warunków przyznawania dofinansowania i procedury składania wniosków znajdują się na stronie: https://www.zus.pl/baza-wiedzy/biezace-wyjasnienia komorekmerytorycznych/swiadczenia/-/publisher/details/1/rodzinny-kapital-opiekunczy/3068250

NASZE PLACÓWKI:
ul. Lipowa 1, 62-069 Dąbrówka / tel. 577 404 888
ul. Ognik 1, 62-070 Dopiewiec / tel. 577 404 881
ul. Jodłowa 5, 62-045 Pniewy / tel. 577 404 316
ul. Wypoczynkowa 97, 62-080 Baranowo / tel. 575 404 881
ul. Szkolna 42b, 62-080 Tarnowo Podgórne / tel. 730 818 088

ŻŁOBEK ŻYRAFY!
Oferujemy wysokie standardy opieki oparte na miłości i uwadze, którą darzymy dzieci. Naszym priorytetem jest holistyczne podejście do rozwoju dziecka, dlatego ważny dla nas jest zarówno rozwój społeczny, dobra edukacja połączona z językiem angielskim, jak i bezpieczeństwo i higiena.
Napisz do nas i dołącz do Żyraf!