Bardzo Ważny START

Pójście dziecka do Żłobka, niezależnie czy jest to niemowlę czy dwulatek, to zawsze duże przeżycie dla całej rodziny. Jedną z najważniejszych potrzeb dziecka jest potrzeba bezpieczeństwa. Często jest ona zaburzona w momencie rozłąki dziecka z rodzicami, osobami najbliższymi jego otoczeniu, dzieje się to w chwili, kiedy dziecko po raz pierwszy zostaje poza domem. Małe dzieci mają słabo rozwiniętą orientację w czasie i przestrzeni. Dominujące uczucie lęku, blokuje chęć poznania nowego miejsca. Przygotowany przez nas program oparty na metodach Instytutu Małego Dziecka im. Astrid Lindgren ma na celu wprowadzić dziecko w świat rówieśników unikając lęku i dodatkowego stresu.

W trosce o Wasze dzieci przygotowaliśmy program adaptacji:

ETAP I

poznanie i przedstawienie pracowników którzy będą opiekować się Waszymi dziećmi

 

indywidualne spotkania z rodzicami (omówienie ankiety informacyjnej o dziecku)

ETAP II

pojawienie się dziecka w Żłobku

 

adaptacja dziecka zaczyna się od skróconego czasu pobytu w placówce co umożliwia stopniowe łagodne wrastanie w środowisko /1 godz. pierwszy dzień/

staramy się uzyskać maksymalnie dużo różnorodnych wiadomości o dziecku

przekazujemy rodzicom najbardziej istotne informacje o dziecku i funkcjonowaniu żłobka


Adaptacja

Adaptacja dziecka w naszym żłobku przebiega stopniowo, by wysiłek związany z poznawaniem nowego otoczenia rozłożyć w czasie. Pozwoli to na załagodzenie stresu adaptacyjnego oraz pomoże maluchowi w przyjaznym przejściu ze środowiska rodzinnego do środowiska żłobko-przedszkolnego.
NASZE PLACÓWKI:
ul. Lipowa 1, 62-069 Dąbrówka / tel. 577 404 888
ul. Ognik 1, 62-070 Dopiewiec / tel. 577 404 881
ul. Jodłowa 5, 62-045 Pniewy / tel. 577 404 316
ul. Wypoczynkowa 97, 62-080 Baranowo / tel. 575 404 881
ul. Szkolna 42b, 62-080 Tarnowo Podgórne / tel. 730 818 088

ŻŁOBEK ŻYRAFY!
Oferujemy wysokie standardy opieki oparte na miłości i uwadze, którą darzymy dzieci. Naszym priorytetem jest holistyczne podejście do rozwoju dziecka, dlatego ważny dla nas jest zarówno rozwój społeczny, dobra edukacja połączona z językiem angielskim, jak i bezpieczeństwo i higiena.
Napisz do nas i dołącz do Żyraf!