ŻŁOBEK
PNIEWY

Pniewy, Jodłowa 5 / tel. 577 404 316


RAMOWY PLAN DNIA:
6:30-8:20 Schodzenie się dzieci, zabawy swobodne we wspólnej sali z wszystkimi dziećmi
8:20-8:30 Prace porządkowe, dzielenie się grup wiekowo, czynności pielęgnacyjne, przygotowanie do śniadania
8:50-9:20 Śniadanie
9:30-10:30 Zajęcia edukacyjne zintegrowane, wyzwalające aktywność dziecka w różnych strefach rozwoju na świeżym powietrzu lub w salach, zajęcia dodatkowe, z podziałem na grupy wiekowe
10:30-10:50 Prace porządkowe, czynności pielęgnacyjne, przygotowanie do obiadu
10:55-11:20 Obiad I danie – zupa
11:20-13:30 Odpoczynek
13:30-13:45 Prace porządkowe, czynności pielęgnacyjne, przygotowanie do obiadu
13:45-14:10 Obiad II danie
14:25-14:45 Zajęcia edukacyjne zintegrowane, wyzwalające aktywność dziecka w różnych strefach rozwoju na świeżym powietrzu lub w salach, zajęcia dodatkowe
14:50-15:00 Prace porządkowe, czynności pielęgnacyjne, przygotowanie do podwieczorku
15:00-15:20 Podwieczorek
15:20-16:30 Zabawy dowolne, spontaniczne i zorganizowane, realizowanie pomysłów dzieci, indywidualne kontakty z dziećmi,  rozchodzenie się dzieci


Ciocia Zuzia

Od 6 lat pracuje jako opiekun, od ponad 3 jest związana z Żyrafami.

Pracę traktuje jak wielką przygodę, która codziennie ma inny przebieg. Będąc cichym reżyserem kształtuje młodych, zdolnych aktorów. Zawsze pogodna z uśmiechem wita dzieci o poranku dobrym słowem lub żartem. Energiczna, pełna zaangażowania, tworzy zajęcia z największą starannością o detale. Przy tym ujawnia nam swoje zdolności plastyczne, sensoryczne i sportowe. Każdy dzień obfituje w mnóstwo wrażeń. Zwolenniczka częstych spacerów i wizyt na placach zabaw. Kreatywna, otwarta na pomoc innym, wspiera swym doświadczeniem merytorycznym i praktycznym każdą z cioć.

Prywatnie uwielbia wędrówki po górach, wędkowanie i kulinarne eksperymenty w kuchni.


Ciocia Justyna, Tynka

To prawdziwa ciocia z powołania, od zawsze chciała pracować z najmłodszymi. Przekazuje dzieciom wiele uśmiechu, radości i miłości. Codziennie przychodzi do pracy pełna energii, gotowa do uścisków, czytania bajek i wspólnego rysowania. Zawsze gotowa do pomocy, niezależne od pory dnia. Empatyczna, wrażliwa i ciepła osoba. Jest z nami od 2 lat.

Prywatnie mama dwóch wspaniałych mężczyzn, miłośniczka nordic walking, posiadaczka niezliczonej ilości butów i pięknych płaszczy. Lubi wspólne rodzinne obiady, gry planszowe i długie rozmowy przy kawie.


Ciocia Magdalena, Lena

Nasza Ciocia pracę z dziećmi rozpoczęła jako pomoc nauczyciela przy dzieciach z autyzmem i niepełnosprawnością ruchową, w przedszkolu i szkole.

Ukończyła w tym kierunku wiele kursów i szkoleń przydatnych w pracy z dziećmi z trudnościami rozwojowymi. W ostatnim czasie otrzymała certyfikat z kursu opiekun medyczny.

Codzienną przygodę w Żyrafach rozpoczęła na początku 2021 roku. Jest osobą pracowitą, odpowiedzialną, uśmiechniętą i zaangażowaną. Odkrywa przed nami niezliczone zdolności plastyczne. Zajęcia w jej wykonaniu są kreatywne, kolorowe, angażują liczne zmysły maluszków. Za pomocą własnoręcznie przygotowanych pomocy zapewnia dzieciom niepowtarzalną zabawę.

W życiu prywatnym mama dwójki dzieci, aktywna społecznie w szkole i przedszkolu. Rodzinnie kibicuje Lechowi Poznań. Lubi horrory, jazdę na rowerze i spotkania z przyjaciółkami. Każdy dzień ma szczegółowo zaplanowany i zorganizowany.


Ciocia Magda

Jest w zespole Żyraf od 2 lat, ciocia, która lubi spędzać czas z dziećmi aktywnie na dywanie. Na zewnątrz spokojna, w swym sercu chowa ogromne pokłady czułości i od razu reaguje na każdy płacz. Jest niezastąpiona w chwilach smutku, kiedy maluszkom potrzebne jest przytulenie i czułość.
. Przeżywa z dziećmi ich radości przy zdobywaniu nowych umiejętności, ale i pięknie się z nimi smuci. Lubi czytać bajki i opowiadać ciekawe historie. Wykonuje samodzielnie liczne pomoce do zajęć. Chętnie bawi się z dziećmi sensorycznie i plastycznie.

Z pełnym zaangażowaniem ćwiczy nowe piosenki i paluszkowe rozśpiewanki.

Prywatnie mama trójki dzieci, posiadaczka pieska mopsika „Gacka” i kotki „Meli”. Lubi długie spacery, jazdę na rowerze oraz smaczną kuchnię.


Ciocia Ela

Z Żyrafami związana jest od samego początku. Z pełnym zaangażowaniem dzieli swój czas pracy pomiędzy wszelkie sprawy administracyjne a pracę opiekuna. Obie dziedziny niosą ze sobą duże wyzwanie. Jednak na pierwszym miejscu zawsze są dzieci, ich bezpieczeństwo i dobre samopoczucie.

W opiece nad dziećmi stawia na samodzielność, rozwój i kreatywność. Gdy tylko zauważy jakiś problem rozwojowy u dziecka, stara się podejmować działania wspierające, współpracując z rodzicami. Bardzo lubi wygłupiać się z dziećmi na dywanie, rozweselać je i angażować do zadań sprawnościowych. Stara się, aby w czasie zabawy pobudzać u maluszków jak najwięcej zmysłów. Lubi kiedy dzieci spędzają czas na świeżym powietrzu.

Ciocia to nasza „złota rączka” w żłobku, nie jest jej obcy młotek, śrubokręt i akrobacje na drabinie.

Prywatnie lubi podróże do mniej znanych turystycznie regionów Polski, jazdę na rowerze i rolkach. Stara się spędzać czas aktywnie i pożytecznie.
Muzyka- to towarzysz każdego dnia. Nie boi się eksperymentów kulinarnych. Prywatnie mama dwójki dzieci.

W naszej placówce dzieci korzystają ze świeżych posiłków przygotowywanych, na miejscu w kuchni.


W kuchni pracuje Ciocia Teresa i Ciocia Lidka.

Ciocie stanowią nieodłączną część naszego zespołu. Mają bardzo dobry kontakt z dziećmi. Codziennie są zapraszane przez dzieci na pogawędki, pomagają w trakcie posiłków. Jest to niesamowity czas wspólnych rozmów tylko o jedzeniu i przyjemnościach, jakie ono sprawia.

NASZE PLACÓWKI:
Dąbrówka, Lipowa 1 / tel. 577 404 888
Pniewy, Jodłowa 5 / tel. 577 404 316
Dopiewiec, Ognik 1 / tel. 577 404 881
Baranowo, Wypoczynkowa 97 / tel. 574 318 329
Tarnowo Podgórne, Szkolna 42b / tel. 574 318 329

ŻŁOBEK ŻYRAFY!
Oferujemy wysokie standardy opieki oparte na miłości i uwadze, którą darzymy dzieci. Naszym priorytetem jest holistyczne podejście do rozwoju dziecka, dlatego ważny dla nas jest zarówno rozwój społeczny, dobra edukacja połączona z językiem angielskim, jak i bezpieczeństwo i higiena.
Napisz do nas i dołącz do Żyraf!