ŻŁOBEK
PNIEWY

Pniewy, Jodłowa 5 / tel. 577 404 316


RAMOWY PLAN DNIA:
6:30-8:20 Schodzenie się dzieci, zabawy swobodne we wspólnej sali z wszystkimi dziećmi
8:20-8:30 Prace porządkowe, dzielenie się grup wiekowo, czynności pielęgnacyjne, przygotowanie do śniadania
8:50-9:20 Śniadanie
9:30-10:30 Zajęcia edukacyjne zintegrowane, wyzwalające aktywność dziecka w różnych strefach rozwoju na świeżym powietrzu lub w salach, zajęcia dodatkowe, z podziałem na grupy wiekowe
10:30-10:50 Prace porządkowe, czynności pielęgnacyjne, przygotowanie do obiadu
10:55-11:20 Obiad I danie – zupa
11:20-13:30 Odpoczynek
13:30-13:45 Prace porządkowe, czynności pielęgnacyjne, przygotowanie do obiadu
13:45-14:10 Obiad II danie
14:25-14:45 Zajęcia edukacyjne zintegrowane, wyzwalające aktywność dziecka w różnych strefach rozwoju na świeżym powietrzu lub w salach, zajęcia dodatkowe
14:50-15:00 Prace porządkowe, czynności pielęgnacyjne, przygotowanie do podwieczorku
15:00-15:20 Podwieczorek
15:20-16:30 Zabawy dowolne, spontaniczne i zorganizowane, realizowanie pomysłów dzieci, indywidualne kontakty z dziećmi, rozchodzenie się dzieci


WYPRAWKA
DLA DZIECKA

  • Kapcie, obuwie na zmianę
  • 3 komplety ubrań dziennych w zależności od pory roku i wieku dziecka (spodenki, spodnie rajstopki, skarpetki, body, bluzeczka z długim rękawem, koszulka z krótkim rękawem)
  • Pieluchy jednorazowe,
  • Chusteczki mokre,
  • Chusteczki suche (higieniczne),
  • Nakrycie głowy- koniecznie w upalne i mroźne dni,
  • Krem na odparzenia (do smarowania pupy) – w razie potrzeby,
  • Krem ochronny w zależności od pogody i pory roku (na zimę, na lato)

Opis Kadry Żłobka Pniewy:


Ciocia Zuzia

Od 8 lat pracuje jako opiekun, od  ponad 5 jest związana z Żyrafami.

Pracę traktuje jak wielką przygodę, która codziennie ma inny przebieg. Będąc cichym reżyserem kształtuje młodych, zdolnych aktorów😊.

Zawsze pogodna z uśmiechem wita dzieci o poranku dobrym słowem lub żartem. Energiczna, pełna zaangażowania, tworzy zajęcia z największą starannością o detale.   Przy tym ujawnia  nam swoje zdolności plastyczne, sensoryczne  i sportowe.  Każdy dzień obfituje w mnóstwo wrażeń. Zwolenniczka częstych spacerów i wizyt na placach zabaw.  Kreatywna, otwarta na pomoc innym,  wspiera swym doświadczeniem merytorycznym i praktycznym każdą z cioć.

Prywatnie uwielbia wędrówki po górach, wędkowanie i  kulinarne eksperymenty w kuchni.


Ciocia Justyna

To prawdziwa ciocia z powołania, od zawsze chciała pracować z najmłodszymi.  Przekazuje dzieciom wiele uśmiechu, radości i miłości.  Codziennie przychodzi do pracy pełna energii, gotowa do uścisków, czytania bajek i wspólnego rysowania.  Zawsze gotowa do pomocy, niezależne od pory dnia. Jest osobą kreatywną, empatyczną, wrażliwą i pełną ciepła. Wspiera i tworzy nasz zespół  od 4 lat.

Prywatnie mama dwóch wspaniałych mężczyzn, miłośniczka nordic walking, posiadaczka niezliczonej ilości butów i pięknych płaszczy😊.  Lubi wspólne rodzinne obiady, gry  planszowe i długie rozmowy przy kawie.  Wraz z mężem zaangażowana w działalność społeczną na rzecz swojej miejscowości pomaga tworzyć liczne wydarzenia kulturalne i pikniki.


Ciocia Gosia

Pracę w naszym żłobku rozpoczęła od przygody w kuchni dwa lata temu. Przygotowywała wyśmienite posiłki dla naszych maluszków. Szybko okazało się, że odkryła w sobie kolejne powołanie jakim jest opieka nad najmłodszymi dziećmi.  Na początku jako pomoc opiekuna a po ukończeniu kursu opiekuna nad dziećmi do lat trzech, jako opiekun.

Jest osobą bardzo ciepłą, z dużym spokojem i wyczuciem podchodzi do wykonywanych obowiązków. Zawsze z uśmiechem na ustach przychodzi do pracy każdego dnia. Stopniowo odkrywa przed nami swoją kreatywność, służy dobrą radą. W życiu prywatnym kochana żona i mama dwójki dorosłych dzieci. Jej pasją są rodzinne podróże te małe i duże😊, oglądanie filmów, jazda na rowerze i spotkania z przyjaciółmi. Dużo czasu spędza w kuchni. Piecze wyśmienite ciasta.


Ciocia Magda

Jest w zespole Żyraf od 4 lat. Ciocia, która lubi spędzać czas z dziećmi aktywnie na dywanie. Na zewnątrz spokojna w swym sercu chowa ogromne pokłady czułości i od razu reaguje na każdy płacz.

Jest niezastąpiona w chwilach  smutku, kiedy maluszkom potrzebne jest przytulenie i czułość. Przeżywa z dziećmi ich radości przy zdobywaniu nowych umiejętności ale i pięknie się z nimi smuci.  Lubi czytać bajki i opowiadać ciekawe historie.  Jest osobą bardzo kreatywną, samodzielnie wykonuje liczne pomoce do zajęć. Chętnie bawi się z dziećmi sensorycznie i plastycznie.  Z pełnym zaangażowaniem  ćwiczy nowe piosenki i paluszkowe rozśpiewanki.

Prywatnie mam trójki dzieci, posiadaczka pieska mopsika „Gacka” i kotki „Meli”. Lubi długie spacery, jazdę na rowerze oraz smaczną kuchnię.


Ciocia Ela

Z Żyrafami związana jest od samego początku. Z pełnym zaangażowaniem dzieli swój czas pracy pomiędzy wszelkie sprawy administracyjne a pracę opiekuna. Obie dziedziny niosą ze sobą duże wyzwanie.  Jednak na pierwszym miejscu zawsze są dzieci,  ich  bezpieczeństwo i dobre samopoczucie.

W opiece nad dziećmi stawia na samodzielność, rozwój i kreatywność.

Gdy tylko zauważy jakiś problem rozwojowy u dziecka, stara się podejmować działania wspierające, współpracując z rodzicami.

Bardzo lubi wygłupiać się z dziećmi na dywanie, rozweselać je i angażować do zadań sprawnościowych. Stara się, aby w czasie zabawy pobudzać u maluszków jak najwięcej zmysłów. Lubi kiedy dzieci spędzają czas na świeżym powietrzu.

Ciocia to nasza „złota rączka” w żłobku, nie jest jej obcy młotek, śrubokręt i akrobacje na drabinie😊.

Prywatnie lubi podróże do mniej znanych turystycznie regionów Polski,  jazdę na rowerze i rolkach.  Stara się spędzać czas aktywnie i pożytecznie.

Muzyka – to towarzysz każdego dnia.  Nie boi się eksperymentów kulinarnych.  Prywatnie mama dwójki dzieci.

W naszej placówce dzieci korzystają ze świeżych posiłków przygotowywanych na miejscu w kuchni.


W kuchni pracuje Ciocia Teresa i Ciocia Lidka.

Ciocie stanowią nieodłączną część naszego zespołu. Mają bardzo dobry kontakt z dziećmi. Codziennie są zapraszane przez dzieci na pogawędki, pomagają w trakcie posiłków. Jest to niesamowity czas wspólnych rozmów tylko o jedzeniu i przyjemnościach, jakie ono sprawia.

NASZE PLACÓWKI:
ul. Lipowa 1, 62-069 Dąbrówka / tel. 577 404 888
ul. Ognik 1, 62-070 Dopiewiec / tel. 577 404 881
ul. Jodłowa 5, 62-045 Pniewy / tel. 577 404 316
ul. Wypoczynkowa 97, 62-080 Baranowo / tel. 575 404 881
ul. Szkolna 42b, 62-080 Tarnowo Podgórne / tel. 730 818 088

ŻŁOBEK ŻYRAFY!
Oferujemy wysokie standardy opieki oparte na miłości i uwadze, którą darzymy dzieci. Naszym priorytetem jest holistyczne podejście do rozwoju dziecka, dlatego ważny dla nas jest zarówno rozwój społeczny, dobra edukacja połączona z językiem angielskim, jak i bezpieczeństwo i higiena.
Napisz do nas i dołącz do Żyraf!