Bardzo Ważny START

Pójście dziecka do Żłobka, niezależnie czy jest to niemowlę czy dwulatek, to zawsze duże przeżycie dla całej rodziny. Jedną z najważniejszych potrzeb dziecka jest potrzeba bezpieczeństwa. Często jest ona zaburzona w momencie rozłąki dziecka z rodzicami, osobami najbliższymi jego otoczeniu, dzieje się to w chwili, kiedy dziecko po raz pierwszy zostaje poza domem. Małe dzieci mają słabo rozwiniętą orientację w czasie i przestrzeni. Dominujące uczucie lęku, blokuje chęć poznania nowego miejsca. Przygotowany przez nas program oparty na metodach Instytutu Małego Dziecka im. Astrid Lindgren ma na celu wprowadzić dziecko w świat rówieśników unikając lęku i dodatkowego stresu.

W trosce o Wasze dzieci przygotowaliśmy program adaptacji:

ETAP I

poznanie i przedstawienie pracowników którzy będą opiekować się Waszymi dziećmi

 

indywidualne spotkania z rodzicami (omówienie ankiety informacyjnej o dziecku)

ETAP II

pojawienie się dziecka w Żłobku

 

adaptacja dziecka zaczyna się od skróconego czasu pobytu w placówce co umożliwia stopniowe łagodne wrastanie w środowisko /1 godz. pierwszy dzień/

staramy się uzyskać maksymalnie dużo różnorodnych wiadomości o dziecku

przekazujemy rodzicom najbardziej istotne informacje o dziecku i funkcjonowaniu klubu malucha


Adaptacja

Adaptacja dziecka w naszym Klubie Malucha przebiega stopniowo, by wysiłek związany z poznawaniem nowego otoczenia rozłożyć w czasie. Pozwoli to na załagodzenie stresu adaptacyjnego oraz pomoże maluchowi w przyjaznym przejściu ze środowiska rodzinnego do środowiska klubowo- przedszkolnego.
tel. 577 404 888
klubmalucha@zyrafy.com.pl
Klub Malucha ŻYRAFY
Lipowa 1, Dąbrówka
Napisz do nas i dołącz do Żyraf!